نیکنام سامانه الکترونیک

مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی

  دپارتمان مهندسی معکوس شرکت نیکنام سامانه الکترونیک متشکل از مهندسین و متخصصین با تجربه در این حوزه با تکیه بر دانش فنی خود و آنالیز روش‌های مهندسی معکوس کشورهای فعال در این حوزه، موفق به طراحی صفر تا صدی و پیاده سازی روشی کاملا انحصاری در حوزه مهندسی معکوس بردهای چندلایه با استفاده از تصویر برداری اشعه ایکس، تحلیل و پردازش تصویر گردیده است.

  روش مهندسی معکوس شرکت نیکنام سامانه الکترونیک

  لازم به ذکر است فرایند مهندسی معکوس بردهای چندلایه در این شرکت، کاملا غیر تخریبی بوده و با استفاده از نرم افزاری انحصاری که کدنویسی آن تماما توسط متخصصین این مجموعه صورت گرفته، انجام خواهد شد.

  مزایای روش مهندسی معکوس شرکت نیکنام سامانه الکترونیک

  از جمله مزایای این روش می‌توان به غیر تخریبی بودن فرآیند مهندسی معکوس در بردهای چند لایه، کاهش خطاهای انسانی و کاهش خطاهای ناشی از به کارگیری روش‌های منسوخ و همچنین دقت صد درصدی در استخراج نقشه PCB و شماتیک اشاره نمود.
  با توجه به اینکه از تجهیزات و بردهای الکترونیکی مورد نیاز کارفرما، گاها فقط یک نمونه موجود می‌باشد، استفاده از این روش غیر تخریبی این امکان را فراهم می‌سازد تا پس از ساخت نمونه معکوس شده مقایسه عملکردی با نمونه اصلی راحت‌تر صورت پذیرد.

  اهداف و رویکرد دپارتمان مهندسی معکوس

  شرکت نیکنام سامانه الکترونیک در تلاش است با توجه به چالش‌هایی چون تحریم‌های همه جانبه که امکان خرید و تامین قطعات، بردها و سامانه‌های الکترونیکی را با مشکل مواجه کرده است، با استفاده از روش مهندسی معکوس، با در اختیار گرفتن تکنولوژی ساخت و دستیابی به دانش فنی، امکان بومی سازی و تولید انواع سامانه‌ها و بردهای الکترونیکی را فراهم آورد تا نیاز صنعتگران را در حوزه‌های مختلف صنعتی، پزشکی، نفتی، مخابراتی، نظامی و… برطرف نماید و در راستای سربلندی کشور عزیز ایران قدم بردارد.